Projekt Mezi námi

Projekt Mezi námi Mezigenerační setkávání dětí MŠ sv. Voršily a seniorů z DPS Pštrossova při písničce a výtvarném tvoření. Laskavá a něžná společná  setkání jsou přínosem pro obě strany.

Plavání

Plavání (pro děti z 2. třídy) Plavání ve Sportclub Celetná vede lektorka plavecké školy Betynka. Děti si osvojují základní techniku plavání. Jsou rozděleni do dvou skupin a na pololetí. Kurzy probíhají vždy ve středu dopoledne.

Tradice školy

Tradice školy: Oslava Dne církevního školství Mše svaté v kostele sv. Voršily Pravidelná divadelní představení v MŠ, návštěva divadel Posezení s rodiči v adventní době a u příležitosti svátku maminek Duchovní obnovy pro rodiče v adventní a postní době Vánoční trhy společné se ZŠ sv. Voršily Masopust Polodenní a celodenní výlety (ZOO, Botanická zahrada, Ekocentrum

Keramika

Keramika (pro děti z 2. třídy) Keramiku vede učitelka 2. třídy v keramické dílně v Ostrovní ulici. Děti se projektu účastní střídavě ve dvou skupinách 1x týdně a to vždy ve čtvrtek dopoledne. To umožňuje individuální přístup ke každému dítěti. Seznamují se s vlastnostmi keramické hlíny, učí se jí zpracovávat a tvarovat. Výrobky jsou vystavovány ve škole.

Tanečky

Probíhají v úterý od 15,00 – 15,45 hod. pod vedením lektorky ze ZUŠ U půjčovny.